Geslaagde excursie Muiderslot

Vier mensen hadden zich aangemeld voor de excursie naar de historische tuinen van het Muiderslot. Een interessant uitstapje op een mooie zonnige zaterdag.

De tuinen  zijn verdeeld in de Warmoeshof en het  Kruidenhof. Beide tuinen stammen uit de 17de eeuw. Op het Warmoeshof worden nog steeds groenten van vroeger verbouwd. o.a. de Kardoen die prachtig in bloei stond.

In het Kruidenhof staan keukenkruiden, geneeskrachtige kruiden  verf- en sierkruiden. Een van de bijzondere verfkruiden is de Wede. Het was tot in de 16de eeuw de belangrijkste leverancier van blauwe verfstof in West-Europa. Zoals op het informatiebord hieronder wordt uitgelegd zou dat onder meer de term een blauwe maandag hebben opgeleverd

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *